bezcenzury

13. října 2013 v 21:33 | lushi |  obyčejnosti
140820131201
Přesně ve dvanáct hodin si všimnu, že do pokoje konečně pronikají sluneční paprsky. Přesto v pokoji stále vládne příjemné přítmí. Takové přítmí, ve kterém se lenoší, čtou knihy a poslouchá hudba. Nakupené oblečení na volných plochách, stojan s plátnem, rozkreslený obraz nahé dívky, o zeď opřené špinavé zrcadlo, všudypřítomné rozličné věci, které se v životě prostě objeví a najdou své místo v pokoji. Není zde ani pořádek, ani nepořádek. Je zde život.

V tomto prostředí jsem zabředla. Čtu, mám chuť psát a vycházet jen v noci. Ztratila jsem zájem o město, které zbožňuji. A veškeré ostatní zájmy. O vše, na čem mi záleží. Přála bych si, aby se čas zastavil na měsíci srpnu. Třicet, třicet jedna, třicet dva, třicet tři...

;Mám na tomto světě vůbec co dělat, když mě přepadává a ochromuje nicnedělání? Když dvacet jedna let postrádám smysl?

150820130655
Bum! Nemůžu najít brýle. Včerejší óda na nepořádek se mi vymstila. Život mi dnes připomíná, že mít pořádek není špatná věc. Mít pevně stanovená odkládací místa. Brýle třeba na noční stolek. Určitě jsem je odhodila někde okolo postele nebo v koupelně. Samozřejmě jsem sklíčená, brýle představují důležitý prvek přežití v realitě.

; Kolik věřících věří jen kvůli strachu z Pekla? Že se navždy budou škvařit, pořád dokola prožívat svá lidská utrpení. Bez "další" naděje na vykoupení. Já si myslím, že hodně věřících si svou vírou zajišťuje pohodlí po smrti, posouvají svou existenci dopředu - kdy bude líp.

; Lidi na mě čumí. Často mám ten pocit. Nikdy jsem si nebyla jistá, kde vězí ta příčina? Stavím své ego do středu, vyzařuje ze mě nízké sebevědomí, na lidi ve skutečnosti čumím a oni mi ty pohledy vracejí?

; A vlastně proč mluvit. Kdybych mluvila z donucení, nebyla bych sama sebou. Mluvil by ze mě jiný člověk, společnost, se kterou se setkávám. Neuvědomělé normy, nutkání říkat to, co by mohlo zaujmout. Působila bych špatně, způsobila bych, že si druhá komunikační strana vytvoří nepravdivý úsudek (který by sám o sobě mohl být lichotivý).

Když nemluvím, výsledný názor bude nejspíš negativní, nezapůsobím, ale budu se chovat přirozeně, což může druhé straně přiblížit pravdu. Je fakt, že tak mě vlastně nepozná, takže úsudek bude opět falešný (lidi o tom ze své přirozenosti neuvažují, úsudky si prostě tvoří, těžko bych prosazovala, že úsudek o mlčící osobě by měl být minimální - až žádný).

Tahle holka se v životě neprosadí, bude tě vysávat, potřebuje, aby za ni lidi všechno řešili. Nemá šanci v dnešním rychlém, drsném světě přežít. Je to ještě dítě. A možná navždy bude.

160820131748
Ahoj, já jsem Lucka. Jsem? Mohla bych být Lenka, Alžběta nebo Andrea a cítila bych se naprosto stejně. Lucka. Jako kdyby to o mě něco říkalo. To je vtip.

210820131420
Když je den, kdy se cítím mizerně, tak mizernost musí přijít z více směrů. První. Od rána křeče v důsledku nástupu menstruace. Tyto bolesti mě trápily každý druhý třetí měsíc, proč najednou přicházejí každý měsíc? Peklo. Horko zima průjem nutkání zvracet pocení slzy křeče křeče křeče.

Druhý. Někteří lidé jsou zlí, netolerantní a bezohlední. Včera jsem okomentovala na bookfanu Snídani u Tiffanyho. Dnes komentář okomentovala nějaká žena a označila mě za nevyspělou dívku či nevyspělou čtenářku. Knihu jsem prý nepochopila, proto ji nemohu ocenit. Její komentář zasáhl mé srdíčko a rozesmutnil mě. V jednadvaceti letech bych určitě zjistila, že jsem mentálně zaostalá. A literární gramotnost, schopnost pochopit knihy je dle mého názoru póza. Přečtu si knihu a mám z ní nějaký pocit. Bavila mě - nebavila mě. Dobré knihy často přinesou opravdovou zkušenost do dalšího života, pozměněný pohled na svět, myšlenku, třeba i jedinou větu, kterou považuji za inspirativní. Ale SAKRA, názor na knihu je SAKRA názor. Syrově subjektivní postoj té jedné jedinečné bytosti.

Následuje třetí. Rozbitý talířek v bytě na návštěvě. Nešika hloupá. Asi jim koupím nějaký nový hipsta cute talířek.

131020132121
Talířek jsem nekoupila.


Josef Mánes neměl moc v pohodě život.
Tak často mu padaly různé sračky na hlavu, že mu dokonce vytvořili sochu s ptákem na hlavě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.