LibFFest 2013

14. února 2013 v 19:03 | lushi |  zážitky
Včera proběhl v D22 osmý ročník tradičního filmového festivalu Kabinetu informačních studií a knihovnictví.

Máme tedy po premiéře a náš snímek můžou zhlédnout i čtenáři mého zvláštního blogu (ví někdo, čeho se týká a proč ho píšu?).


Natáčení jsme zmínili zde, zde a zde.

Film jsme odevzdali jako odkaz na QR kódu uloženém ve speciálně upravené obálce se sluníčkovými obrázky na jedné straně a klasickou titulní stranou seminárních prací na straně druhé.

A nyní máte možnost se podívat na celý film! Uvádím Rychle Správným Směrem, krátký animovaný film, který vznikl na základě zadaného tématu RSS online nástroje pro čtení.

Enjoy!


Rychle Správným Směrem byl zvolen jako nejlepší snímek LibFFestu 2013, tímto děkuji ještě jednou svému týmu za skvělou spolupráci a super chvíle, které jsme spolu strávili.

Umístění našeho filmu mě skutečně překvapilo a jsem jím samozřejmě potěšená. Nicméně mým vítězem LibFFestu 2013 je jednoznačně LOG|IN, který se oficiálně umístil na druhém místě. Jeho tématem jsou blogy.

Myslím si, že před námi byli z mnoha hledisek. Po technické stránce jsou očividně mnohem lepší. LOG|IN má intenzivní atmosféru, i po několikakerém zhlédnutí mám husí kůži. Vedli propagační kampaň, v rámci které rozdávali origami jeřáby. Na LOG|INu pracovali mnohem déle než my (o tom a ještě něčem navíc píše Johanka na svém blogu). A... a prostě LOG|IN je lepší :)

Tak se mrkněte, protože LOG|IN stojí za víc než jen mrknutí.


K., L., L., O., P. a R. - jste skvělí!

Většina filmů nebyla bohužel příliš dobrá. Myslím, že to bylo způsobené často násilně vytvořenými týmy, předem zadaným tématem a hlavně nejistotou, zda film má být spíše výukový nebo spíše umělecký. Ve výsledku jsme dostali velmi smutný a rozhořčený mail od vedoucího kabinetu. Je mi líto, že je z nás takový nešťastný.

Ale chápu ho. A otevřu si zde hubu na jeden snímek. Ano, veřejně. Nechci být na své spolužáky zlá a nechci být svině, předpokládám, že zde mé vyznání bude mít stejný účinek jako kdybych ho napsala doma na papírek. Jejich film mě naštval a šokoval. Z jedné poloviny to totiž byl plagiát. Film musí přepracovávat (i když asi z jiného důvodu) a přijde mi to fér.

Ta jedna polovina byla tvořená touto kompilací videí. Některá videa byla vystřižená a byla použitá jiná hudba. Tu kompilaci jsem hned poznala, protože jsem ji několikrát viděla. Ve své době totiž byla jediným oficiálním zdrojem nové písně od Hadouken, která mě hodně baví ještě dnes. A když se na ni teď dívám a vzpomínám na včerejšek, je mi zle.

A to je asi vše o LibFFestu, co jsem měla na srdci.

Afterparty byla super. Fair Café, která se prodává v Místogalerii na Skleněné louce, je skvělá. A taky děkuji všem lidem, kteří měli zájem si se mnou povídat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johanka | Web | 15. února 2013 v 23:46 | Reagovat

Děkujeme, za pochvalu a za několik shlédnutí, to nás moc těší. Ona je ta pozice "druhých a jistě nepochopených" vlastně docela vděčná :o) A jak jsem už psala - že jste nás porazili neznamená, že vám nefandím. Nemohli jsme být v lepší společnosti :)

Veřejně bych se přidala k rozhořčení nad použitím kompilace bez udání zdroje a bez zjevné logiky.

A v Místogalerii mají nejlepší i kakao, se šlehačkou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.